Odpylanie

Systemy automatyki odpylania i transportu pneumatycznego

Jednym z podstawowych problemów w stolarniach i zakładach przemysłu drzewnego jest pył drzewny powstający podczas mechanicznej obróbki drewna. Pyły niektórych gatunków drewna mają działanie rakotwórcze lub toksyczne. Pył drzewny stwarza również zagrożenie wybuchem.

Aniro Engineering od kilku lat specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu systemów sterowania dla potrzeb przemysłu drzewnego, w tym również systemów sterowania odpylania i transportu pneumatycznego, niezbędnych dla zapewnienia prawidłowych i bezpiecznych warunków pracy dla różnego rodzaju obrabiarek do drewna jak np. formatyzerki, szlifierki.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w tej branży, nabytemu podczas wdrażania kolejnych systemów, zapewniamy naszym Klientom sprawdzone, pewne i zoptymalizowane rozwiązania oraz przyjazny interface użytkownika.
Naszym Klientom oferujemy kompleksowe usługi w zakresie opracowanie koncepcji sterowania, wykonawstwa szaf sterowniczych, oprogramowania sterownika PLC, wdrożenia i przekazania systemu do eksploatacji.

System wyposażamy w wygodne dla obsługi graficzne terminale operatorskie z aktywnym ekranem (Touch Screen) do monitorowania i sterowania przebiegiem procesu.

Moduł zdalnego dostępu serwisowego realizowanego poprzez internet daje możliwość zdalnej diagnostyki oraz modyfikacji oprogramowania, wizualizacji i parametrów wszystkich urządzeń, co zapewnia krótki czas reakcji serwisowej, niezależnie od miejsca pracy systemu.

Szczegółowy opis przykładowego rozwiązania na potrzeby sterowania procesem odpylania i transportu pneumatycznego znajdą Państwo w postaci pliku PDF.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kluczowymi realizacjami.
czytaj więcej

SORTOWANIE I UTYLIZACJA ODPADÓW System sterowania linii sortowania odpadów przemysłowych we Francji

PRZEMYSŁ PAPIERNICZY Systemy napędowe krajarek papierniczych

PRODUKCJA I SPALANIE BIOMASY System transportu, magazynowania i spalania biomasy

MIGRACJA SIMATIC S5->SIMATIC S7 Migracje systemów sterowania SIMATIC S5 do systemów SIMATIC S7